Skip to main content

Znaczenie kamieni szlachetnych w biżuterii

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi prezentuje się wyjątkowo. Jako że pasuje zarówno do eleganckich, jak i codziennych stylizacji, cieszy się popularnością od lat. Pierścionki, kolczyki czy naszyjniki z kamieniami naturalnymi nie tylko stanowią atrakcyjne dodatki do strojów, ale także pełnią rolę talizmanów. Każdy kamień ma swoją moc i magiczne znaczenie, co często związane jest z jego kolorem. Jeden przynosi szczęście, inny poprawia samopoczucie, a jeszcze inny sprzyja dobrobytowi. Przeczytaj, co symbolizują kamienie szlachetne w biżuterii i wybierz swój prywatny amulet. 

Kamienie szlachetne - jakie jest ich znaczenie w biżuterii?

Diament – co symbolizuje?

Diament to najtwardszy i najcenniejszy kamień szlachetny stosowany w biżuterii. Można go zarysować wyłącznie za pomocą innego diamentu. O diamentach, bezbarwnych lub w różnych odcieniach, mówi się, że są wieczne. Symbolizują siłę wewnętrzną, trwałość, wierność i miłość. Dlatego też tak często spotyka się pierścionki zaręczynowe z diamentem podkreślającym nierozerwalność związku.

Tanzanit – jakie znaczenie mu się przypisuje?

Tanzanit to kamień szlachetny o niebiesko-fioletowym zabarwieniu. Zalicza się do kamieni o najwyższej intensywności energetycznej. Dzięki temu, że łączy energię serca i umysłu, pomaga pozbyć się zmartwień i przyciągnąć radość. Oznacza idealną harmonię, duchową wiedzę i mądrość. Jako drogi i trwały kamień tanzanit symbolizuje bogactwo, miłość i udane życie. Przypisuje mu się właściwości lecznicze. Jego niebieski odcień sprzyja obniżeniu napięcia psychicznego.

Ametyst – przed czym chroni?

Ametyst jako kamień ochronny chroni przed negatywną energią – złymi intencjami, gniewem, depresją i nie tylko. Jest symbolem intuicji i czystości duchowej. Jako talizman ułatwia pozbycie się trosk i zmianę sposobu pojmowania świata. Sprzyjając obfitości finansowej, pomaga zwiększyć efektywność pracy i poprawić jej wyniki. Ametyst w kolorze głębokiego fioletu symbolizuje szczęście i władzę. 

Znaczenie kamieni szlachetnych w pierścionkach, zawieszkach, bransoletkach

Cytryn – kamień sukcesu?

Cytryn to rzadki kamień o wyjątkowym kolorze – od żółtego do ciemnopomarańczowego. Bez względu na zabarwienie kojarzy się ze słońcem, symbolizuje radość i chroni przed depresją. Jako kamień sukcesu przyciąga dobre myśli, obfitość i podnosi na duchu podczas egzaminów i rozmów kwalifikacyjnych. Cytryn w roli talizmanu pomoże zachować zdrowie i dobre samopoczucie. 

Rubin – kamień miłości i pożądania?

Rubin to kamień szlachetny występujący w różnych odcieniach koloru czerwonego. Symbolizuje pasję i namiętność, miłość ziemską i miłosierdzie boskie. W roli amuletu nie tylko przyciąga miłość, ale także motywuje do działania i realizacji swoich marzeń. Należy do kamieni dobrobytu, sprzyjających bogactwu. Biżuteria z rubinem dodaje witalności i pewności siebie, poprawia obieg krwi w ciele i chroni przed chorobami.

Szmaragd – jakie ma znaczenie w biżuterii?

Szmaragd należy do najpopularniejszych kamieni szlachetnych o zielonym kolorze. Uważa się go za kamień zakochanych, który symbolizuje wierność i powodzenie w miłości. Szmaragd wiąże się też ze szczęściem i witalnością. Jako amulet pomaga odzyskać siły, wiarę w siebie i przyciągnąć sukces w sferze finansowej. Sprzyja odzyskaniu spokoju i harmonii w życiu.